Kinesioteaping dla dzieci i dorosłych

Kinesiotaping dla dzieci i dorosłych

Kinesiology Taping to metoda polegająca na sensorycznym oddziaływaniu plastra na organizm, wykorzystująca naturalne procesy samoleczenia organizmu. Oddziałuje na układ mięśniowy, stawowy, powięziowy, limfatyczny i nerwowy. Polega na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze i właściwościach. Terapia zgodna jest z zasadami kinesiologii, działa więc zgodnie z funkcjonowaniem organizmu a sam plaster posiada cechy zbliżone do właściwości skóry ludzkiej - grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość - w zakresie 130-140%. Utworzony jest z  bawełny wysokiej jakości z warstwą 100% akrylu, przepuszczającym wodę i powietrze, co ogranicza możliwość występowania podrażnień i uczuleń. Plaster zachowuje swoje właściwości przez wiele dni po aplikacji , nie uniemożliwia czynności higienicznych. Dodatkowym atutem jest również fakt, że nie ogranicza ruchomości i nie powoduje dyskomfortu, nie stanowi przeszkody w prowadzeniu dotychczasowego trybu zycia i nie przeszkadza w prowadzeniu innych form terapii.

Wskazania


Kinesiotaping znajduje szerokie zastosowanie w pediatrii, zarówno w terapii neurorozwojowej dzieci jak i u dzieci starszych w korekcji wad postawy, wspomagając odpowiednie ustawienie stawów i normalizując napięcie mięśniowe. Problemy te są powodowane przez nierównowagę mięśniową i zaburzenia  przesuwalności tkanek i powięzi, które możemy wyrównać aplikując plaster odpowiednia techniką na miejsce powodujące dysfunkcję. A ponadto plastry stanowią ciekawy, kolorowy element terapii, niebieski dla chłopczyków i intensywny róż dla dziewczynek.

Poza tym kinesiotaping dzięki wszechstronnemu działaniu znajduje zastosowanie w wielu innych dziedzinach medycznych i nie tylko. Adresatem terapii może być każda osoba, u której badanie i testy wskażą na możliwość redukcji objawów. Wykorzystywane są w ortopedii, w terapii bólów kręgosłupa,stanowiąc jednocześnie element korygujący postawę, a także w ginekologii,w zastojach limfatycznych, na szeroką skalę w sporcie.


Czas i koszt : Każda aplikacja poprzedzona jest badaniem i oceną obszarów objętych dysfunkcją i związanych z nimi objawami. Zaleca się stosowanie terapii do ustąpienia objawów bądź uzyskania spodziewanego efektu terapii, zazwyczaj są to 3-4 aplikacje.


Pierwsza aplikacja poprzedzona badaniem  30zl
Kolejna aplikacja na jedną część ciała  15-20zł

Miejsce wykonania : w domu pacjenta